INFORMACJE O BLOGU

Manifest użytkownika sarnaa17

Ten manifest użytkownika sarnaa17 przeczytało już 885 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

MÓJ BLOG

Patrząc co roku na każdą kolejną liczbę przy najnowszej wersji naszej ulubionej gry łapiemy się za głowę jak ten czas leci. Co roku znów te same wspomnienia. Od której części ty zaczynałeś? Dwunastki? Ósemki? A może twoje początki sięgają jeszcze Championship Menagera? Pierwszej wersji tak jak pierwszego razu, nigdy się nie zapomina. Jedno jest pewne, każdy ma sentyment do swojej dziewiczej wersji gry. Jednak i tak rokrocznie większość z nas sięga po najnowsza odsłonę. Co roku znowu te same nadzieję, te same emocje. Nakreślanie oczekiwań i odliczanie do premiery. Kto nie rozmyśla nad idealna wizja gry niech pierwszy rzuci kamień! Czego ja oczekuję? 

Po pierwsze grywalnej wersji gry już od premiery. Nie rozumiem dlaczego wydawcy wypuszczają grę która nie jest gotowa? Rozumiem, że kasa była, jest i będzie najważniejsza, ale ja nawet bym poczekał ten miesiąc, dwa ale chciałbym mieć dobrą grę od początku. Patche zazwyczaj sprawiały, że człowiek mniej wyklinał Football Managera. No ale co gracz sie namęczy do marca to jego. To trochę tak wygląda jakbyśmy w pazdzierniku- listopadzie dostawali wersje beta, a dopiero w marcu pełną wersję gry. Tutaj chyba największa uwaga w stronę wydawców! 

Kolejno chciałbym żeby 17 nie miała już błędów gry, które jakkolwiek dałoby się wykorzystywać. Co roku w FMie znajdziemy jakiś bug, który łatwo wykorzystać na korzyść gracza. Czy to dalekie wrzuty z autu, czy cokolwiek innego. Do tego inne błędy w samej rozgrywce jak np. 30 milionów ojro za talent z trzeciej ligi armeńskiej. Ja rozumiem, że to jest niezwykle ciężko zlikwidować bo jak usunie się jeden problem to pojawi się drugi, niestety.

No i chyba jedna z najważniejszych kwestii dla wielu graczy. Silnik meczowy. Jak dla mnie najprzyjemniejszy był ten z wersji numer dwanaście. Szczerze już nie mogę patrzeć jak mój zawodnik nie trafia siódmego sam na sam w meczu, a chwilę potem ładuje trzecią bramkę z dośrodkowania, gdzie notabene w świecie realnym po wrzutkach pada najmniej bramek, według statystyk oczywiście. Nie oczekuje jakiś cudów, ale proszę chociaż żeby zlikwidowali tą nierealną liczbę sytuacji sam na sam, a jeszcze bardziej niedorzeczną sprawe ich nie wykorzystywania. Fajnie by było popatrzeć jak nasi piłkarze grają z klepki, albo jak któryś z naszych obrońcow popisuje się fantastyczna interwencja. Niby teraz też są takie, ale większość interwencji defensywnych to takie kiedy nasz obrońca blokuje strzał, a szkoda bo piłka nożna to nie tylko akcje ofensywne, gole i interwencje bramkarzy, ale także czarna robota graczy ze strefy obronnej. Oczywiście w silniku jest jeszcze więcej do poprawy, jak choćby bramkarz broniący strzał lecący na chorągiewkę, ale ja oczekuję tych małych zmian, jednak jakże istotnych. 

Moim zdaniem ważnym elementem do poprawy jest trening. Do tej pory nasza praca kończyła się na ustawieniu trenerów oraz poszczególnym ustawieniu wartości treningowych. Widziałbym tutaj jakiś podgląd na trening w wersji 3D jak np. nasi zawodnicy strzelają z daleka, albo grają gierkę treningowa. Tutaj trochę oczywiście przesadzam i nawet najwięksi optymiści nie powinni spodziewać się takich zmian. Jednak dodanie kilku opcji w ramach treningu na pewno dodałoby realistyczności rozgrywce.

To chyba największe zmiany jakie moim zdaniem TRZEBA przeprowadzić w Football Managerze. Do tej listy dorzuciłbym jeszcze chociażby większą liczbę poleceń taktycznych czy rozbudowany system scoutingu. Pozostaje jeszcze lista rzeczy, które można by dorzucić i tutaj wysuwam swoje indywidualne pomysły. 

Fajnie by było trochę utrudnić rozgrywkę. Jak wiadomo na świecie jest więcej trenerów niż managerów. Kto w realnym świecie z trenerów decyduje o transferach. Wenger? Mourinho? Guardiola? W polskiej lidze nie ma ani jednego takiego trenera. Widziałbym to tak, że zarząd z góry nas informuje jaki będziemy mieli udział w transferach. Np. 1) że w ogóle nie będą się z nami konsultować w tych kwestiach. 2) dostajemy listę zawodników z których możemy sobie wybrać kilku których chcemy. 3) możemy wyszukać zawodników i poprosić o nich, ale zarząd nie musi się zgodzić. Oczywiście z czasem mielibyśmy więcej do powiedzenia. I tak dalej i tak dalej. Ja wiem, że jest teraz opcja, że dyrektor sportowy przeprowadza za nas transfery, ale jakże mała liczba osób z tej opcji korzysta.

Dodatkowo smaczki, jak najwięcej smaczków. Urozmaicenie rozmów motywacyjnych. Konferencji prasowych; tutaj fajne by było zabieranie ze sobą piłkarzy. Interakcje z piłkarzami, więcej typów zachowań piłkarza na daną sytuację. Dobrą sprawa byłaby interakcja z członkami sztabu bo na razie mamy tylko suche informacje.

I dużo dużo więcej. Dla mnie priorytetem są cztery pierwsze sprawy. Reszta to już tylko i wyłącznie urozmaicenie. Z drugiej strony FM jest już tak rozbudowana grą, że jakaś rewolucja jest niemalże niemożliwa. Jednak fajnie jest pomarzyć o 'utopijnym' Football Managerze.

A Ty? Czego oczekujesz od najnowszej wersji menadżera piłkarskiego? 

 

ZDANIEM CZYTELNIKÓW CM REVOLUTION

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2018 by FM Revolution